XIAOMI Mi 4K 150″ Laser Projector Проектор

 • Xiaomi Mi 4K ласерски проектор 150″
  Премиум квалитет на видео (4K)
  Со резолуција од 3840 x 2160 UHD, проекторот дава неверојатни детали за сликата.
 • Ласерски извор на светлина со висока осветленост
  Премиум ласерскиот извор на светлина нуди 1.300 ANSI лумени, висока осветленост и животен век на светилката од 25.000 часа. Технологијата ALPD 3.0, која се користи во врвните кина, нуди висока прецизност на боите и широк опсег на бои.
 • Интегрираниот систем Android TV 9.0 обезбедува богата содржина и апликации за видеа и игри.
 • Вграден стерео звучник
  Вградените звучници од 2 x 15 W (Двоен целосен опсег и двоен високотонец) обезбедуваат одличен квалитет на звукот, со поддршка за Dolby и DTS кодек. Проекторот може да се користи и како самостоен Bluetooth стерео систем кога се поврзувате со вашиот паметен телефон преку Bluetooth.

157,617 ден

Опис

 • Формат на слика 16:9
 • Големина на екранот (дијагонала) 0,76-7,62 m
 • Композитен (RCA) и USB приклучок HDMI и LAN и WiFi Bluetooth®
 • Технологија ALPD (Erweitert Laser Phosphor Anzeige)
 • Резолуција 3840 x 2160
 • Тип Beamer / Projektor
 • Далечински управувач
 • Дизајн UHD 4K
 • Осветлување
  Светлосна струја 1300 lm
 • Спецификации на производителот
  Производител XIAOMI
  Фабрички број BHR4152GL
  Тежина на пакувањето 10,0 кг

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.