XIAOMI Mi Air Purifier Pro H Filter Филтер за прочистувач на воздух

Xiaomi HEPA филтерот за прочистувач на воздух филтрира прашина, кондензирана пареа, човечка коса, животинска коса, растителни влакна и честички од полен. Моќниот троен филтер со цилиндричен дизајн од 360° се состои од основни слоеви на ХЕПА и активен јаглен. Активираниот јаглерод ги апсорбира штетните гасови што ХЕПА не може да ги филтрира. Јаглеродот активиран од кокос што се користи во филтерот е најефикасен од ваков вид. Тој е комбиниран со формула против формалдехид која ефикасно ги апсорбира штетните хемикалии како што се формалдехид, бензен и амонијак, како и мириси и испарувања.

3,435 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.