XIAOMI Mi Bluetooth Speaker Black Bluetooth Звучник

Xiaomi Mi Bluetooth звучникот ти овозможува да уживаш во твојата музика каде и да одиш.

Користи технологија за безжична интерконекција TWS која поддржува поврзување на два звучници во серија, што ти овозможува да креираш сопствено искуство со сараунд звук. Ја користи најновата Bluetooth 5.0 конекција за постабилна врска и подобар опсег. Поудобно искуство за повикување без раце благодарение на вградениот микрофон.

Преносливиот компактен дизајн и пригодната лента со јамка го олеснуваат носењето на ритамот каде и да си,а софистицираниот дизајн во црна боја му дава на преносливиот Bluetooth звучник многу елегантен и врвен изглед.

Преносливиот Bluetooth звучник Mi има водоотпорен рејтинг IPX7 и е направен од издржливи материјали кои му овозможуваат на звучникот лесно да се справи со дождливото време или прскање со вода.

Тој висок рејтинг ја штити батеријата со голем капацитет од 2600 mAh што ви овозможува да го одржувате ритамот цели 13 часа .

 

2,913 ден

Опис

Модел: Mi пренослив Bluetooth звучник 16W
Моќност: 2x8W
Големина на звучникот: 5,7 см
Фреквентен опсег: 80Hz-20KHz
Бучава: 70 dB
Вграден микрофон
Поврзување
Bluetooth: v5.0
Опсег: 10м
IPX7 сертифициран
TWS врска
Батерија: Литиумска батерија, 2600 mAh
Времетраење: до 13 часа музика
Време на полнење: до 4 часа

Димензии: 21,3 x 7,4 x 7,4 cm (висина x ширина x длабочина)
Боја: Црна
Содржина на пакетот
1 x Xiaomi Mi Пренослив Bluetooth звучник 16W Црн – Bluetooth звучник
1 x USB-C кабел за полнење
1 x Упатство за употреба

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.