НА ПОПУСТ 7%

XIAOMI Mi Desktop 27″ Монитор

 • Дисплеј со висока резолуција кој нуди заштита на очите со вграден режим на слаба сина светлина,така што корисниците нема да почуствуваат замор на очите дури и по долги периоди на употреба.
 • Екранот IPS нуди поголема пропустливост на светлината и видлив агол на гледање до 178°.HD квалитет на сликата без разлика на аголот на гледање без разлика дали сте пред мониторот или под искривен агол.
  Full HD резолуцијата 1920×1080 е неверојатно детална и совршена.
  Доаѓа и со 100% sRGB широк опсег на бои .
 • Уникатен дизајн на тенка рамка од трите страни, што значително ги подобрува аглите на гледање и нуди подобрено, поизвонредно искуство.
  Тенко тело од 7,5 мм*, совршено за секое биро. Задниот дел на мониторот има едноставен, рамен дизајн без непотребни испакнатини.
 • Мултифункционално копче
  Едно копче за вклучување/исклучување и избор на горе/долу/лево/десно, сето тоа под ваша контрола.

13,823 ден

Опис

Детали за подобрен комфор
Прилагодливи агли
Удобна употреба од која било седечка положба.

Повеќе пристаништа
HDMI, VGA, аудио, DC IN

 • Влез на енергија
  12V, 2A
 • Номинална моќност*
  24W макс.
 • Големина на екран
  27 инчи
 • Големина на екранот (дијагонала)
  685,98 мм
 • Точка на теренот
  0,3114×0,3114мм
 • Осветленост
  300cd/m² (TYP)
 • Контраст
  1000:1 (TYP)
 • Динамичен контраст
  1000000:1
 • Број на бои
  16,7 милиони
 • Сооднос на аспект
  16:9
 • Време на одговор
  6 ms (GTG)
 • Максимална резолуција
  1920×1080
 • Препорачана резолуција
  1920×1080
 • Максимална стапка на освежување
  75 Hz
 • Препорачана стапка на освежување
  60 Hz
 • Димензии
  613,2 (L) × 205,3 (Ш) × 476,0 (В) mm
 • Нето маса
  4,3 кг
 • Работна температура
  0℃-40℃
 • Работна влажност
  20% – 80% RH

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.