XIAOMI Mi Ionic Hair Dryer Фен

Овој модел има интелигентен систем за контрола на температурата NTC кој ја детектира промената на температурата на околината при доводот на воздухот, автоматски го прилагодува времето на наизменично дување на топол и ладен воздух и ја намалува непријатноста во скалпот или оштетувањето на косата предизвикано од прекумерна температура.

Xiaomi Mi има и слободно ротирачка магнетна прскалка за воздух што обезбедува брз проток на воздух за брзо сушење на косата. Неговата структура се состои од двоен слој кој може да ја намали температурата на површината на млазницата и ефикасно да ја изолира.

А една од најважните карактеристики е моторот со голема брзина со голем волумен на воздух по кубен метар, кој ви овозможува брзо и лесно сушење.

 • Моќност
  1800 W

3,121 ден

Опис

 • Боја
  Бела
 • Број на нивоа на брзина 2 x
  Број на поставки за топлина 2 x
 • Мотори
  AC
 • Проток на воздух
  96 m³/h
 • Напојување
  Моќност
  1800 W
 • Должина на кабелот
  1,70 м
 • Димензии на производот
  Должина
  16 см
  Ширина
  7,70 см
  Висина
  21,50 см
  Тежина
  555 гр

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.