XIAOMI Mi Laser Projector 150 Проектор

 • Масивна област за проекција од 150 инчи
  Претворете го вашиот дом во приватно кино
 • Проектирајте голем екран, дури и од непосредна близина
 • Користи дизајн на ултра-кратки фокусни леќи 0,233:1 за да ги отстрани непријатностите од проекцијата на долги растојанија што им се потребни на традиционалните проектори.
 • Ласерскиот проектор Xiaomi се одликува со  контраст 3000:1, споредлив со она што се наоѓа во кината.
  Широк опсег на бои и дистрибуција
 • Траење на светилката од над 25000 часа
  Гледајте филмови секој ден од годината.
 • Двојна целосна фреквенција + двојни звучници со верност со висока фреквенција
  Mi TV-ексклузивен звучен систем
 • Сензор против директно гледање
  Автоматското откривање помага да се избегне оштетување од директни ласерски зраци во човечкото око.
 • Целосен сопствен модуларен хардверски систем

106,681 ден

Опис

Ласерскиот проектор Xiaomi може да се наоѓа на 1,97” ~ 19,7” оддалеченост од површината на екранот на кабинетот на ТВ или да се монтира на ѕид. Нема потреба да се справувате со тешки жици или пречки.

Технологија на ласерски извор на светлина ALPD 3.0

Се одликува со нова технологија за ласерско прикажување ALPD 3.0 од Appotronics, која го предводи пазарот во боја, контраст и осветленост на екранот. Не само што сликите се светли и јасни, ALPD 3.0 ни овозможува да го подобриме животниот век на производот и да ја намалиме големината на машината.

85% + NTSC опсег на бои
Бојата е важен дел од целиот екран за проекција. Ако опсегот на бои е премал, проекторот не може да ги прикаже вистинските бои на филмот. Ласерскиот проектор Xiaomi користи иновативна технологија на тркало во боја со пет фази за проекција на црвено светло од 16-18%. Опсегот на бои NTSC од 85% обезбедува богата и верна репродукција на бои.

Дури и помрачните сцени се проектираат јасно

Честопати се жалиме дека може да биде тешко јасно да се видат важни детали во кино бидејќи темните слики не се проектираат јасно. Ласерскиот проектор Xiaomi се одликува со мајчин контраст 3000:1, што е многу над стандардот 2000:1 во кината. Исто така, има резолуција од 1920*1080 и поддршка за HDR, така што деталите се јасни, дури и во темница.

Извор на светлина со осветленост од 5000 лумени

Ласерскиот проектор Xiaomi нуди осветленост на изворот на светлина до 5000 лумени, осветленост на сликата од 1600 ANSI лумени и осветленост на екранот на проекцијата од 15-18fL, споредлива со стандардот за кино.

TL DLP технологија за обработка на дигитална светлина

Се одликува со технологија за обработка на дигитална светлина DLP од Texas Instruments. Оваа технологија се базира на чипот DMD за визуелен дигитален приказ на информации. Користејќи ја оваа технологија, ласерскиот проектор Xiaomi може да ја прикаже сликата појасно и поживо.
Во исто време, деталите на сликата се живописни со висока стапка на реставрација.

DMD чип од 5,4 ум пиксели
2,07 милиони рефлектирачки леќи, така што секој инч од големиот екран е јасен и јасен

Чипот има повеќе од 2,07 милиони рефлектори од 5,4um, секој како мало огледало
се превртува ± 17 ° независно со брзина од 16,66 милиони циклуси во секунда,
спојување на различните бои на зракот во ултра-кратка фокусна ласерска леќа за доживување при гледање со висока дефиниција.

Нема потреба да се грижите за прегревање или безбедност поради продолжената употреба на ласерскиот проектор Xiaomi. Новиот систем за ладење, опремен со три големи вентилатори, модули дизајнирани со специјални воздушни канали за оптимизирање на протокот на воздух и топлинска цевка со конвергенција на ладилникот брзо и ефикасно ја расфрлаат топлината.

Технологијата на ласерски извор на светлина Appotronics ALPD 3.0 може ефективно да обезбеди животен век на светилката од 25.000 часа или повеќе, што е еквивалентно на времето потребно за гледање повеќе од 10.000 филмови (секои 2 часа во должина)

Добрата слика треба да биде придружена со добар звук. Ласерскиот проектор Xiaomi го има истиот приспособен систем на звучници развиен за Mi TV, со вградена двојна целосна фреквенција со висока моќност + двојни звучници со висока верност. Има уникатен дизајн на превртена звучна цевка и поддржува DOLBY, DTS двојно декодирање, за да можете да имате аудио-визуелно искуство на ниво на кино веднаш дома.

Принципот на сликање со рефлексија на проекција помага ефикасно да се намали заморот и изложеноста на човечкото око на радијација. Објективот од двете страни има сензор против директно гледање, така што може автоматски да го открие приближувањето на човечкото тело и да ја намали осветленоста на ласерската проекција на минимум за да избегне директни ласерски зраци во човечкото око.

Целосен сопствен модуларен хардверски систем
Го оптимизира внатрешниот простор, ја намалува големината на машината

Употребата на целосно приспособен модуларен хардверски систем и паметно поделен внатрешен простор помагаат да се оптимизира просторот и да се намали големината на машината.

Целосно нов систем за ладење со голема моќност

Фиксна фокусна должина 17,7 mm

Извор на струја AC
Потрошувачка на енергија (standby) 0,5 W AC влезен напон 100 – 240 V
Потрошувачка на енергија (макс) 250 W

Процесор

Вграден процесор True
Фреквенција на процесорот 1,5 GHz
Модел на процесор T962X
Архитектура на процесорот ARM Cortex-A53

Карактеристики

Верзија на оперативен систем 8.1
Инсталиран оперативен систем Андроид
Дизајн
Тип на производ Стандарден проектор за фрлање
Боја на производот Црна
Боја на производот Бела
Десктоп за поставување
Складирање
Внатрешна меморија 2 GB
Читач на картички интегриран Неточно
Внатрешна меморија тип DDR4
Внатрешен капацитет за складирање 16 GB
Видео
Full HD Точно
Систем за формат на аналоген сигнал Не е поддржан
3D Неточно
Поддржани графички резолуции 1920 x 1080 (HD 1080)
Поддржани графички резолуции 3840 x 2160
Содржина на пакување
Далечински управувач тип Bluetooth
Број на поддржани батерии 2
Прирачник Точно
Вклучен е адаптер за наизменична струја True
Гарантна картичка Точно
Рачен далечински управувач Точно
Порти и интерфејси
Излези за слушалки 1
Аудио (L/R) во 1
USB 2.0 порти количина 1
DVI порта Неточно
HDMI порти количина 2

Проектор

Компатибилност со големина на екран 80 – 150 ”
Технологија на проекција DMD
Осветленост на проекторот 5000 ANSI лумени
Сооднос на контраст (типичен) 3000:1
Мајчин сооднос 16:9
Природна резолуција на проекторот 1080p (1920×1080)
Мрежа
Паметна телевизија Лажна
Етернет LAN (RJ-45) порти 1
Wi-Fi Неточно
Етернет LAN Точно
Вградени звучници

Услови за работа

Работна релативна влажност (H-H) 20 – 80 %
Температура на складирање (T-T) -20 – 55 °C
Работна температура (T-T) 0 – 40 °C

Тежина и димензии

Висина 88,9 мм
Длабочина 292,1 мм
Ширина 408,9 мм
Тежина 6894 g

 

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.