❤️XIAOMI Mi Portable Photo Printer Пренослив фото печат

Преносливиот фото печат Mi лесно се вклопува во вашиот џеб и ви овозможува да уредувате и печатите фотографии веднаш од вашиот паметен телефон.
Може да испечатите до 20 фотографии со едно прикачување и да ги анимирате со апликацијата Mi Home Augmented Reality.

  • Преносливиот печатач на Xiaomi е лесен, тежи само 180 грама и компактен со само 124 * 85 * 24,6 мм. Можете лесно да го носите во вашиот џеб.
  • Можете веднаш да ги уредувате и печатите вашите фотографии директно од вашиот паметен телефон. Брзина и практичност. Фотографија во рака. Со едно полнење можете да испечатите до 20 фотографии.
  • Преку Mi Home APP AR можете да ги анимирате и да ги оживеете вашите фотографии. Забава на дланка.
  • Преносливиот фото печатач Mi брзо и лесно се поврзува со вашиот паметен телефон преку Bluetooth и ви овозможува да го споделите со 3 пријатели. Забавата е загарантирана.

4,352 ден

Опис

• Преносен колор принтер

• Перформанси на печатење:
• Технологија: ZERO INK
• Резолуција: 313 x 400 dpi
•  3 “ големина на хартија
• Подржани формати: JPEG, PNG.
• Операстивни системи: Компатибилно со: Android 4.1 или повисоко, iOS 9.0 или повисоко. APP Mi Home (Android and iOS)
•  Поврзување
Bluetooth: BLE 5.0, 3 уреди махимум поврзани
• Батерија:500 mAh батерија
Траење на батерија: 20 испринтани слики
Димензии:
Големина: 12.4 x 8.5 x 2.46 cm
Тежина: 181 gr
Бела боја
Материјал: PC + ABS

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.