НА ПОПУСТ

Xiaomi Mi Smart Electric Folding Bike Електричен велосипед

Олесни си го твоето секојдневие !

Mi Electric Folding Bike е преклоплив електричен велосипед со електричен мотор без четкички од 250 W кој помага да го направите вашето секојдневие позабавно. Практично склопливиот модел го прави велосипедот лесен за транспорт и складирање – совршен за вас што сакате да одите со велосипед до работа или едноставно да одите во самопослуга.

Електричниот велосипед е опремен со TMM сензор за вртежен момент, сензор кој ви помага  со соодветна количина електрична енергија.

  • Може да оди до 25 km/h.

Електричниот велосипед има 4 различни режими од кои можете да изберете:

  • Фитнес режим,
  • Економичен режим,
  • Режим на рамнотежа
  • Подобрен режим.

Секој режим може брзо да се префрли според вашите желби.

  • Три брзини
  • Полнете било каде !

Електричниот велосипед се напојува од Samsung Li-ion батерија и може да помине цели 45 километри со едно полнење. Батеријата лесно се внесува и вади и може да се полни насекаде.

 

70,063 ден

Опис

Паметни карактеристики

На екранот на велосипедот, можете да гледате информации како што се брзината, растојанието, количината на калории и моќноста – совршени за вас кои сакате да го следите вашето возење велосипед и здравје.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.