XIAOMI Mi Smart Electric Toothbrush T500 Четка за заби

Ефикасна моќ за поефикасно чистење

Високо ефикасен соничен мотор со магнетна левитација, отпорен на корозија, четка без метални елементи, неколку прилаготливи четкици.
Електричната четка за заби не само што има високо фреквентни вибрации, туку има и исклучителна моќност. Високо ефикасниот соничен мотор со магнетна левитација развиен од германски и јапонски експерти вибрира над 31.000 пати / минута и има вртежен момент од над 230 gf.cm*. Ова значи дека моќта не само што останува концентрирана во високите фреквенциски вибрации, туку и дека е поефикасно трансферирана директно на четката. Дури и кога е во контакт со вашите заби, главата на четката ја одржува својата моќ. Четката темелно навлегува и ги чисти и најтешко достапните места.
  • Иако изгледа обично, оваа мала четка е сосема различна од обичните четкички. Главата на четката има антикорозивна технологија без метал. Влакната се цврсто споени со топлина. За разлика од обичните четки нема опасност од корозија или пак заробување на храна помеѓу влакната на четката. Изработена е со висококвалитетни меки влакна создадени од американската компанија DuPont, и нуди дури 40% потрајни влакна. Секое едно влакно е исполирано за по добро четкање и избегнување на воспалување на непцата.

Поврзување со апликација за персонализирање на четкањето.

2,300 ден

Опис

Три различни режими за четкање

Копчето за вклучување / исклучување на електрична четка за заби може да се користи за префрлување помеѓу стандардниот режим, неженот и прилагодениот режим. Корисниците можат да го изберат режимот на четкање што најмногу одговара на нивните потреби за чистење на забите.

Четката знае како ги четкате вашите заби

Како знаете дали рамномерно ги четкате забите? Mi електричната четка за заби ќе ви помогне да го дознаете тоа. Има вградено сензор кој ја мери позицијата на главата од четката.

Следи 6 различни зони, снимајќи во која зона сте и колку долго четкате таму.

* Кога ќе се поврзете со апликацијата преку Bluetooth, исто така можете да го видите резултатот што ви е даден секој пат кога ќе четкате. Апликацијата ги евидентира статистичките податоци како траење, покриеност и униформност, и можете да го видите и споделите вашиот извештај за четкање на дневна, неделна или месечна основа, овозможувајќи ви постојано да го следите вашето здравје.

* Додека четкате ви прпорачуваме бавно и рамномерно да ја движите четката со што ќе добиете најдобро чистење и масажа на непцата.

Материјали ABS
Номинален напон 3,7V
Номинална моќност 2W
Батерија 700 mAh
Време на полнење 12 часа
Работно време Макс. 18 дена
Водоотпорен IPX7
Големина на рачката Околу 18,75 x 2,85 x 2,85 см

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.