Xiaomi Mi Smart Plug WiFi Смарт приклучок

Mi Smart Plug е најновиот паметен приклучок на Xiaomi. Ви овозможува да ги автоматизирате повеќето апарати за домаќинство колку што е можно повеќе и далечински да ја регулирате нивната работа. На уредот не му треба поврзување со системската порта Smart Home, што значи дека можете да управувате со поврзаните гаџети директно преку Wi-Fi. Mi Smart Plug содржи вградена контрола на потрошувачката на енергија за да го заштити од прегревање. Гаџетот ви овозможува да ја закажете работата на речиси секој поврзан систем, како и да командувате со нив преку популарни гласовни асистенти како Alexa или Google Assistant.

1,028 ден

Опис

  • Работна температура: Од 5°C до +60°C
  • Влажност: До 95%
  • Напон: 100 – 240 V / 50 Hz
  • Тековно: 15 А
  • Количина на приклучоци: 1
  • Компатибилност (ОС): iOS/Android
  • Големина: 90×52×73 mm
  • Тежина: 114 гр

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.