НА ПОПУСТ

XIAOMI Mi Smart Projector 2 EU Проектор

  • Автоматскиот фокус обезбедува јасна слика
    Високо чувствителната камера ја подобрува брзината на фокусот, што исто така го спречува термичкото дефокусирање, осигурувајќи дека сликата останува јасна и остра.
  • Четириканална LED технологија за подобрување на осветленоста RGB+BP
    Во споредба со традиционалната триканална LED проекција, преку додавање канал на сина светлина, опсегот на бои Rec.709 надминува 154%, така што боите се чувствуваат пореално. Исто така, поддржува декодирање HDR10.
    Резолуцијаод 1920×1080 Full HD (1080p), Mi Smart Projector 2 проектира слики со висока резолуција.
  • Со задржување под 28dB во нормални работни услови, тивкиот проектор нема да го прекине вашето доживување при гледањето.
  • Mi Smart Projector 2 користи дифузна рефлексија. За разлика од традиционалните LCD телевизори, кои доставуваат светлина директно до вашите очи, дифузната рефлексија предизвикува помало оптоварување на очите и е посоодветна за младите и постарите.

33,926 ден

Опис

Xiaomi Mi Smart проектор 2 BHR5211GL – бел

Mi Smart Projector 2 поддржува повеќеаголна автоматска корекција на тастатурата низ 3 оски и 6 насоки за да проектира совршен квадрат.

Bluetooth: Да, V5.0
Модел: BHR5211GL
Компатибилност: Bluetooth и IEEE 802.11a/b/g/n 2.4GHz/5GHz Wi-Fi пристап до интернет

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.