XIAOMI Mi TV Box S ТВ Бокс

  • 4K Ultra HD стриминг медиа плеер
  • Mi Box S се напојува со Android TV,
  • Компатибилен со илјадници апликации, давајќи ви пристап до тони премиум видео услуги и постојан прилив на свежа нова содржина
  • Безжично пресликување на екранот со притискање на копче
  • Пренос со голема брзина и UHD репродукција на видео
   Со Google Assistant, можете брзо да пристапите до забавата, да добивате одговори и да ги контролирате уредите низ вашиот дом.
  • Се одликува со најновата 4K HDR технологија и 4K обработка со голема брзина за репродукција до 60 fps.
 • Прикачете го Mi Box на васиот телевизор, Поврзете се на интернет и Започнете со стриминг

4,741 ден

Опис

 • Резолуција: 4K (3840 x 2160)
 • Процесор: Cortex-A53 Quad-core 64bit
 • Графика: Mali-450
 • RAM: 2GB DDR3
 • Меморија: 8GB eMMC
 • Оперативен систем : Android 8.1
 • Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac 2.4GHz/5GHz
 • Bluetooth: 4.2
 • Video decoder: 4K@60fps,VP9,H.265,H.264,MPEG1/2/4,VC-1,Real8/9/10
 • Video Format: RM,MOV,VOB,AVI,MKV,TS,Mp4,3D
 • Audio decoder: DOLBY, DTS
 • Audio Format: MP3,APE,Flac
 • Image decoder: JPG,BMP,GIF,PNG,TIF
 • Support Language:Global
 • HDMI2.0a:1
 • USB2.0:1
 • Power Interface:1
 • Audio Out:1

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.