XIAOMI Mi TV Led 4S 55″UHD Android Телевизор

 • Одличен квалитет на слика (4k/HDR)
  Непречено движење + квалитет на звук (DTS-HD и Dolby Audio)
  MI TV 4S 45” може да прикажува живописни, богати бои со живописни детали и непречена функција на движење на својот екран од 55 инчи (дијагонала од 138,8 см).
 • Опремен со двоен звучник од 10W со систем за рефлекс на бас и поддршка за DTS-HD и Dolby Audio, MI TV 4S 55“ може да се пофали со вистинско кино искуство.
 • Паметна и богата содржина
  Вклучете Netflix/ Prime Video/ Youtube/Neverthink/ Redbull TV/ MoviStar+/ Rakuten tv/ Atresmedia/ RTVE/ Filmin и повеќе.
 • Andriod TV™ 9.0 (вградени Google Play и Chromecast)
  Овозможено од Android TV™, корисниците ќе можат да инсталираат апликации на Google App Store, да гледаат Youtube и целосно да ги користат функциите како Chromecast и Google Assistant.

32,369 ден

Опис

 • Супер поврзување со повеќе опции
  MI TV 4S 55” нуди 3 HDMI порти (HDMI2.0, вклучувајќи 1 ARC порта) 3 порти (2.0) и Ethernet порта. Безжичните опции вклучуваат Wi-Fi со двоен опсег, како и Bluetooth 4.2 за поврзување безжични звучници, слушалки или друг уред како што се контролер за игри, глушец и тастатура.

 

 • Бренд Xiaomi
 • Модел L55M5-5ARU
 • Оперативен СистемAndroid TV (Android 9)
 • CPU CA55 64-bit-quad-core
 • GPU Mali 470 MP3
 • RAM 2GB
 • ROM 8GB
 • Вид На Дисплеј Ultra HD 4K (3840 × 2160) 60 Hz
 • Поврзување 3 HDMI, 3 USB, Wifi 2.4G&5G, Ethernet 100MB, Bluetooth 4.2
 • ФункцииПоддржува DVB-T2 + DVB-C
 • Напредни Функции DOLBY Stereo 2*10W 6ohm Box, Youtube/Google Play store/Google Assistant
 • Димензии И Тежина 123,1 × 76,7 × 26,4 cm (со носач), Тежина: 12,74 kg (со носач)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.