НА ПОПУСТ

XIAOMI Pad 5 6GB/128GB White Таблет

Подобрете ја својата забава или своето работно искуство

 • Големиот екран од 11 инчи, стилскиот дизајн и врвната конфигурација гарантирано ќе ги задоволат вашите потреби во широк спектар на сценарија. Екранот со слаба сина светлина обезбедува ефикасна заштита за вашиот вид.
 • Дисплејот, исто така, располага со наменски сензор за амбиентално светло за да се обезбеди прецизно прилагодување на секое светлосно опкружување.
  Од моментот кога ќе светне екранот на Xiaomi Pad 5, ќе бидете потопени во свет на живописни бои поради поддршката на Dolby Vision и природната боја со висока верност
 • Главен аудио систем со четири звучници
  Четирите звучници ви даваат извонреден сараунд звук и во формат на пејзаж и во портрет.
 • Долготрајна батерија од 8720 mAh (тип).
  Екстра големиот капацитет на батеријата обезбедува поддршка цел ден, секој ден. Без разлика дали работите, студирате или играте, никогаш не треба да се грижите дека ќе останете без струја.

23,932 ден

Опис

Qualcomm® Snapdragon™ 860 и високата стапка на освежување 120 Hz ви обезбедуваат супер мазно искуство. Екстра големата батерија од 8720 mAh (тип) ви ја обезбедува енергијата што ја сакате.

 

 • Димензии
 • Висина: 254,69 mm
 • Ширина: 166,25 мм
 • Дебелина: 6,85 мм
 • Тежина: 511 g
 • Приказ
  Големина: 11″ дисплеј
 • Резолуција: 1600 x 2560 (WQHD+)
  275 ppi
 • Стапка на освежување: 120 Hz
 • Осветленост: 500 nits (тип)
  Над 1 милијарда бои
  Поддржува DCI-P3
  Процесор
  Qualcomm® Snapdragon™ 860
 • Камера
  Задна камера: 13 MP
  4k | 30 fps
  1080p | 30 fps
  720p | 30 fps
  Предна камера: 8 MP
  1080p | 30 fps
  720p | 30 fps
 • Говорник
 • 4 звучници
  Поддржано Dolby Atmos®
 • Складирање и RAM меморија
  6 GB + 128 GB, 6 GB + 256 GB
  LPDDR4X RAM + меморија UFS 3.1
  *Достапното складирање и RAM меморијата се помали од вкупната меморија поради складирањето на оперативниот систем и софтверот претходно инсталиран на уредот.
 • Батерија
  8720 mAh (тип)
 • Поврзување
  Bluetooth 5.0
  Протокол за Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac
  USB-C
 • Операционен систем
  MIUI за подлога
 • Содржина на пакетот
  Xiaomi Pad 5 / Адаптер / USB Type-C кабел / Водич за брз почеток / Гарантна картичка

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.