XIAOMI Redmi Buds 3 Слушалки

 • Со тежина од само 4,5 g , првите полу- ушни слушалки на Redmi со кои да можете да слушате со часови без да чувствувате непријатност.
 • Елегантно и компактно куќиште за полнење дискретно, но сепак стилско.
 • Експертно калибриран од Xiaomi Sound Lab, овој драјвер испорачува богати бас-тонови, јасни високи тонови и постојано супериорен квалитет на звукот.
 • Двојните микрофони со висока чувствителност вградени во Redmi Buds 3, заедно со Qualcomm® cVc™ технологијата за поништување на ехо и сузбивање шум, динамично го намалуваат шумот од околината и ефикасно ги минимизираат ехото. Ова значи дека секогаш можете да уживате во јасни повици.
 • Екстра долго траење на батеријата од 20 часа . Уживајте во репродукција до 1,5 часа со едно полнење од 10 минути.

2,513 ден

Опис

Одликувајќи се со Qualcomm® QCC3040 BLUETOOTH® чипсет и целосно новата технологија BLUETOOTH® 5.2, Redmi Buds 3 обезбедува побрз и поконзистентен пренос на звук, за исклучително искуство со слушање.

 • Модел BHR5174GL
 • Боја Бела
 • Димензии на слушалките 40,7 x 16,9 x 18,7 mm
 • Нето тежина на единечна слушалка 4,5 гр
 • Опсег на комуникација 10m (отворен простор без пречки)
 • Капацитет на батеријата 35 mAh (една слушалка)
 • Влезни параметри
  5V⎓70mA
 • Тип на батерија Литиум-јонска полимерна батерија
 • Безжична врска Bluetooth® 5.2
 • Димензии на кутијата за полнење
  49,6 x 49,6 x 24,4 mm
 • Капацитет на батеријата
  310 mAh
 • Влезни параметри
  5V⎓500mA
 • Излезни параметри
  5V⎓150mA
 • Приклучок за полнење
  Тип-C
 • IP54 отпорни на прашина и вода
  Ушните пупки на Redmi Buds 3 се стручно дизајнирани за да ги задоволат стандардите за отпорност на прав и вода IP54* (ниво 5 отпорни на прашина и ниво 4 отпорни на вода), што ги прави слушалките безбедни од истурање и пот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.