XIAOMI Smart Air Purifier 4 Pro Прочистувач на воздух

Ефикасност на прочистување: филтер H13 – 99,97% филтрација 0,3 mm честички; негативна јонизација на воздух; сензор за двоен ефект PM2.5/PM10; филтрирање на покрупни честички (полен)

 • WiFi: IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz
 • *6 режими на прочистување: автоматски, омилен, ноќен, низок, среден и високо
 • *гласовна контрола
 • *прецизно контролирање на воздухот
 • OLED дисплеј
 • CADR – Стапка на испорака на чист воздух (формалдехид) – 185 m3/h
 • CADR – Стапка на испорака на чист воздух (честички) – 500 m3/h
 • Квадратура која ја слуша: 35 – 60 m2
 • * Може да се прочисти 40 m2 во траење од 15 минути
 • Животен век на филтерот: 6-12 месеци
 • Моќ: 50W

21,294 ден

Опис

 • Ниво на бучност: 34-65 dB
 • Фреквенција: 50/60 Hz
 • Филтери кои одговараат на: Mi Air Purifier 4 Pro Filter
 • Димензии: 680 × 275 × 275 mm
 • Апликација: Mi Home

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.