XIAOMI SMART ANTIBACTERIAL HUM НАВЛАЖНУВАЧ НА ВОЗДУХ

Ултравиолетова UVGI стерилизација на водата.

Дизајн на резервоар што лесно се полни.Антимикробниот навлажнувач Smartmi користи увезена ултравиолетова антибактериска светлина STANLEY ладно-катодна УВ-CCL за да го одржува  и чисти  воздухот што го дишете.

Пред да се претвори во водена пареа, УВ-светлината ги уништува внатрешните ДНК молекули на бактериите, елиминирајќи до 98,8% од бактериите, одржувајќи го воздухот чист без потреба да се грижите за дишење на штетни бактерии повеќе.

  • Гаранција12 месеци

4,310 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.