XIAOMI Smart Band 7 Смарт часовник

Новиот спортски бенд од Xiaomi Smart Band 7 располага со стартен екран од AMOLED од 1,62 инчи. Областа на гледање на екранот е зголемена за 25%, што го прави екранот повидлив – само подигнете ја раката и погледнете во неа за да го проверите пулсот додека трчате или да читате вести додека возите до работа. Во исто време, уникатниот дизајн на екранот за песна останува лесен и неоптоварен, а HD дисплејот со 326ppi обезбедува одлична репродукција на секоја слика. Можете да ги гледате вашите омилени фотографии од албуми на дланка, а конкретно поддржува „AOD Display“ за да можете да репродуцирате на уште повеќе нови начини.

Xiaomi Band 7 е збогатен со 120 спортски режими, покривајќи ги речиси сите видови спортски сценарија, од спортови на отворено до опрема за теретана, па дури и популарни вежби во теретана, кои не само што можат да ја забележат должината на вежбањето со скокање, потрошувачката на калории, туку и да го анализираат ефектот на тренингот. преку статистика за отчукувањата на срцето и да се разбере ефективноста на губењето маснотии, така што вежбањето има чувство на достигнување.

Континуирано следење на заситеноста на крвта со кислород.

3,120 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.