YOU & OIL KI ANXIETY Масло против анксиозност

Еликсир кој е формулиран со скапоцена мешавина на есенцијални масла од кора од камфорово дрво, камилица, сладок риган, смирна и иланг-иланг, инфузирани во масло од сладок бадем. Тоа помага да се смири напнатоста додека ја доживувате во моментот. Со своите антидепресивни квалитети, аромата на масло од екстракт од кора од камфорово дрво дава чувство на смиреност.Смирувачките ефекти на слаткиот риган го поддржуваат ослободувањето од главоболка, чест симптом на психолошка напнатост, а пријатниот, топол и земен мирис на смирново масло го подобрува расположението.

Се  препорачува за возрасни и деца над 6 години.

  • You&Oil KI стимулира одредени точки во телото со лесно триење, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото. Есенцијалните масла го забрзуваат дотокот на кислород во клетките на телото, што го подобрува метаболизмот и телесните регенеративни процеси.

670 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.