YOU & OIL KI INSECT REPELLING Масло за превенција од убоди од инсекти

Еликсир кој е формулиран со скапоцена мешавина од есенцијални масла од лимон еукалиптус, лаванда, лимонова трева и мушкатла, инфузирани во масло од сладок бадем. Помага во безбедно одбивање на инсектите, без штетни, несакани ефекти. Свежото есенцијално масло од лимон еукалиптус ги обесхрабрува комарците и крлежите што носат болести да слетаат на кожата.

Се  препорачува за возрасни и деца над 6 години.

  • You&Oil KI стимулира одредени точки во телото со лесно триење, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото. Есенцијалните масла го забрзуваат дотокот на кислород во клетките на телото, што го подобрува метаболизмот и телесните регенеративни процеси.

365 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.