YOU & OIL KI Масло против главоболка и мигрена

Еликсир кој е формулиран со скапоцена мешавина од есенцијални масла од лаванда, портокал, римска камилица и иланг-иланг, инфузирани во масло од сладок бадем за да помогне во ублажување на главоболката. Вдишувањето на есенцијално масло од лаванда може да биде безбеден и ефикасен третман во справување со редовни главоболки и мигрена. Активните честички во горчливиот портокал можат да ги стеснат крвните садови, безбедно да го зголемат крвниот притисок, да го поттикнат срцевото отчукување и да влијаат позитивно на нервниот систем.

Се  препорачува за возрасни и деца над 6 години.

  • You&Oil KI стимулира одредени точки во телото со лесно триење, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото. Есенцијалните масла го забрзуваат дотокот на кислород во клетките на телото, што го подобрува метаболизмот и телесните регенеративни процеси.

695 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.