YOU & OIL KI Масло за отстранување на израстоци и брадавици

Еликсир кој е совршено формулиран со скапоцена мешавина на есенцијални масла од кора од лимон и чубрика, инфузирани во масло од сладок бадем за да се отстранат брадавиците предизвикани од вирусот ХПВ (Human Papillomavirus-HPV). Есенцијалното масло од зимзелени растенија е извонредно богато со феноли кои имаат антивирусно дејство, а помага при инхибиција на вирусот што предизвикува брадавици.

Се  препорачува за возрасни и деца над 6 години.

  • You&Oil KI стимулира одредени точки во телото со лесно триење, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото. Есенцијалните масла го забрзуваат дотокот на кислород во клетките на телото, што го подобрува метаболизмот и телесните регенеративни процеси.

670 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.