YOU & OIL KI MENSTRUATION Масло за намалување на менструални болки

Еликсир кој е формулиран со потентнo есенцијално масло од жалфија, инфузирано во масло од сладок бадем. Смирува болки кои се појавуваат во долниот дел од грбот и абдоменот, за време на менструалниот циклус. Ароматерапевтската употреба на надворешно нанесувано есенцијално масло од жалфија, ефективно ја намалуваат сериозноста на дисменореата.  Како антиспазмичен агенс, есенцијалното масло од жалфија помага во намалувањето на спазми во матката кои предизвикуваат грчеви.

Се  препорачува за возрасни и деца над 6 години.

  • You&Oil KI стимулира одредени точки во телото со лесно триење, со цел да се разбудат внатрешните извори на телото. Есенцијалните масла го забрзуваат дотокот на кислород во клетките на телото, што го подобрува метаболизмот и телесните регенеративни процеси.

610 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.