BECUTAN Спреј против убоди од инсекти

Спрејот Becutan против убоди од инсекти во својот состав содржи активна компонента која ги одбива инсектите, односно ги спречува да се приближат до кожата на човекот, а со тоа ги спречува убодите.

Заштитата од убодите на инсектите трае подолго време, од 4-6 часа. Производот во својот состав содржи и екстракт од алое вера, сертифициран со ECOCERT-стандард за природна и за органска козметика, што подразбира дека растението е одгледувано во контролирани услови и гарантира сигурност за крајното дејство на оваа состојка. Екстрактот од алое вера ѝ дава влажност и мекост на кожата, па по употребата таа останува нежна и мека.

100 мл

325 ден

Опис

 

Спрејот против убоди од инсекти Becutan се употребува на тој начин што рамномерно се распрскува на изложените делови на кожата, избегнувајќи ги местата околу очите и устата. Постапката се повторува по потреба, приближно на 4-6 часа. По нанесувањето спрејот не остава масни дамки на облеката.

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.