Dimple Шкотско виски

Класична делукс мешавина на виски.

  •  Вкус кој се базира најмногу на Glenkinchie, со траги од други северни дестилерии.
  •  Богат, мазен и комплексен.
  •  Топол вкус со нота на карамела.

2,650 ден

Опис

700 мл

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.