Експлозија на вкусови ова лето

Откриј ги најпопуларните и вкусни коктели кои се прават од овие познати брендови, Gordons џин, Smirnoff водка и Baileys ликер. Со нивната комбинација, твоето лето ќе биде незаборавно.

Еден од најомилените коктели со Gordons џин е класичниот “Gin and Tonic”. Со додавање на свеж лимон, лимета или јагода и тоник можеш да пробаш и со кисела вода, овој коктел создава хармонична комбинација на ароми и супер освежува. Идеален е за вечери на тераса или за опуштање на брегот на море.

Gordon’s џин коктел

SHOP NOW

Кога станува збор за Smirnoff водка, коктелите кои можеме да ги креираме се безбројни. Наш предлог е коктел со Smirnoff водка, кој ќе те освежи и пренесе во светот на сочни и вкусни летни забави. Комбинацијата на водка, свеж сок од портокал и сируп од боровинки ќе те освои со својата слатка и освежувачка арома. Додај многу мраз и свежи боровинки за украс и твоето летно задоволство е спремно.

Smirnoff коктел

SHOP NOW

Ако сакате нешто слатко и кремасто, Baileys ликерот е идеален избор. Еден од најпознатите коктелите со овој ликер е “Baileys White Russian”. Со комбинирање на Baileys, Smirnoff водка и кафе ликер, добивате кремаст и богат коктел, кој ќе ве освежи и ќе  ги задоволи твоите вкусни преференции.

 

Baileys коктел

SHOP NOW

Со овие привлечни и вкусни коктели, летото ќе биде надополнето со несекојдневни моменти и вкусни релаксирања. Испробај ги сите коктели и откриј го твојот омилен избор што ќе го промени твојот летен живот !