NATURA SIBERICA REPAIR & PROTECTION ШАМПОН ЗА ОШТЕТЕНА КОСА

ОБНОВУВАЊЕ • ЗАШТИТА
СИБИРСКИ КЕДАР • ХИДРОЛАТ ОД СИБИРСКА ШИШАРКА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН

400мл

605 ден

Опис

Овој шампон од хидролат од органски Сибирски Кедар нежно чисти, инстантно ја хидрира и зајакнува косата, оставајќи ја леснa и мека. Сибирскиот Кедар кој е богат со амино-киселини, ја зајакнува косата и ја штити од надворешни влијанија. Златниот корен има клучни активни состојќи розавин, розарин и розин. Овие заздравувачки соединенија се концентрирани само во Златниот корен со Сибирско потекло, каде екстремната клима го стимулира нивното создавање.

97,8% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го шампонот на влажна коса, масирајте и исплакнете темелно со чиста, топла вода. Повторете повторно доколку е потребно.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, PINUS SIBIRICA NEEDLE WATER*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ *, DIPLAZIUM SIBIRICUM LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, CREPIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN , ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, GLYCINE SOJA OIL*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, GLYCERIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.