BASTET NOIR THE PENTHA JUMPSUIT Комбинезон

Податци за производот:

 • Отстранлив оремен од половината
 • Трапезоидна форма петелки
 • Затворање на предното копче
 • Скриен патент
 • Два товарни предни џебови
 • Две странични џебови
 • Мандарина јака

Ткаенина: 100% ЛенITEM DETAILS: Front button closure, back button decorative details, two front pockets.

Fabric: 100% Linen

 

9,318 ден

Исчисти

Опис

THE PENTHA комбинезонот е без ракави  со карго џебови поставени на бистата,  јака со трапезоидни јамки поставени внимателно околу половината и два странични џебови е токму она што мислиме дека треба да го носи модерниот амазонец за да се бори против секојдневните предизвици. Има отстранлив ремен на половината што можете да изберете да го носите или да го оставите дома.

Необичните времиња повикуваат на чудни мерки, така што комбинезнот доаѓа со бесплатен капак за лице од истиот материјал. 🙂

 

ПОДГОТОВКИ: Сите наши парчиња се направени само за нарачки. Ние не правиме залиха, така што секое парче облека што го продаваме е направено за вас по ваши мерки. Како бренд за облека, ние силно веруваме дека ставањето персонализација пред масовното производство е навистина важно, бидејќи сакаме да изградиме одржлив бренд што создава безвременски парчиња облека што ќе ги имате во вашата гардероба за наредните години.

Кога ќе изберете по ваши мерки , внесете ги следниве мерења во делот за белешки:

 • Гради
 • Половината
 • Колковите,
 • Висина

 

Моделот е висок 180 см и носи големина EU36 / US4 / UK8

Рок за производство од 3-5 работни дена

 

The long legged, sleeveless piece with cargo pockets placed on the bust, a Mandarin collar with trapezoid loops set carefully around the waist and two side pockets is exactly what we think a modern Amazonian should wear to battle everyday challenges. It has a removable waist band you can choose to wear it or leave it at home. It also has this effortless safari vibe that makes you want to sleep in it and never take it off. Weird times calls for weird measures, so with every jumpsuit, comes a free face cover from the same material. 🙂

ITEM DETAILS:

– Removable Waist Band

– Trapezoid Shaped Loops

– Front Button Closure

– Hidden Zipper

– Two Cargo Front Pockets

– Two Side Pockets

– Mandarin Collar

MADE TO ORDER:All our pieces are made to order only. We don’t keep inventory, so every clothing piece we sell is made from scratch. As a clothing brand we strongly believe that putting personalization before mass production is really important, as we want to build a sustainable brand that creates timeless clothing pieces you’ll have in your wardrobe for years to come.

When you select CUSTOM please enter the following measurements in the notes section:

– Bust

– Waist

– Hips

– Outer seam

– Inner seam

– Total Rise

– Height

FABRIC: 100% LINEN

The model is 180cm high and wears size EU36/US4/UK8

 

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.