SATTWA Крем за ден со колаген

 

55 мл

594 ден

Опис

Наменет e за секојдневна нега и заштита на кожата во текот на денот. Содржи колаген и Д-пантенол кои и ја надоместуваат изгубената влажност на кожата во текот на денот и ѝ го враќа нејзиниот свеж изглед. Колагенот е протеин кој има многу значајна функција за кожата. Тој формира мрежа од фибрински влакна кои ја даваат рамката, односно структурата на кожата. Во млади години оваа рамка е недопрена и тоа на кожата и дава свеж и еластичен изглед. Но, со тек на времето структурата ослабнува, се губи колагенот, а поради тоа постепено го снемува свежиот и еластичен изглед на кожата. Со користење производи кои содржат колаген и помагаме на кожата да ја надомести изгубената влажност и обезбедуваме врaќање на најзиниот свеж изглед.

Производот е дерматолошки тестиран.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.