SATTWA Регенеративен крем за ден

 

55 мл

656 ден

Опис

Висококвалитетен производ кој во текот на денот на кожата и овозможува максимална нега и заштита. Вградените активни компоненти, витаминот Е, Д-пантенолот, маслото од авокадо, еластинот и колагенот се идеално избалансирани и ја враќаат неопходната влага и еластичност на кожата. Кремот Sattwa дејствува благотворно на осетлива, сува и на набрчкана кожа. Активната и редовна нега комбинирана со моќното регенеративно дејство ја прават кожата поцврста и поеластична и придонесуваат за забавување на процесот на прекумерно создавање брчки.

Вградените заштитни УВА- и УВБ-филтри вршат селективно пропуштање на сончевите зраци и ја заштитуваат кожата од предвремено стареење.

Производот е дерматолошки тестиран.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.