LONG POSITIVE Level Up HYDRAION

Функција на производот: Врши надополнување на телото со електролити, витами, минерали, антиоксиданти и диететски влакна, помага во регулација на телесната температура, допринесува  во регулирање на крвниот притисок и стабилизирање на очукувањата на срцето, помага во транспортот на кислород, врши детоксикација и ги помага дигестивните процеси, допринесува за опоравување на мускулите и подмачкување на зглобовите

Наменет е за секојдневна употреба кај млади и возрасни лица, професионални спортисти, рекреативци, луѓе со активен животен стил, неактивни луѓе, луѓе кои поминуваат подолги периоди во многу топла средина, луѓе кои имаат зголемено потење, дијареа, повраќање или употребуваат одредени билни или фармацевски диуретици и сите оние кои се чувствуваат исцрпени, уморни или се под стрес

Состав: кокосова вода во прав, гоџи бобинки во прав, ананас во прав, јагоди во прав, манго во прав, малини во прав, ацерола цреши во прав, бао баб во прав, розова химелајска сол во прав, екстракт од стевиа во прав, природен вкус на овошје – портокал

Богат со: електролити, витамини, минерали, антиоксиданти и диететски влакна

Не содржи: адитиви, додатен шеќер, вештачки бои и засладувачи, глутен, лактоза, соја и не е гмо

Начин на употреба: Производот се консумира 10g ( приближно 2 кафени лажички ) растворени во 250ml вода, а може да се консумира и во смути

Количина: 120g – 12 дози

1,590 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.