BECUTAN Пенливо средство со екстракт од овес и д-пантенон

Новото пенливо средство за капење Becutan со екстракт од овес претставува исклучително блага формулација, наменета за секојдневна хигиена и за нега на кожата уште од првиот ден на раѓање.

Поради клучната заштитна улога што ја има кожата врз целиот организам, новото пенливо средство Becutan во својот состав ја вклучува и природната состојка на заштитната обвивка со која новороденчињата доаѓаат на свет – глицерил олеат.

Екосертифицираниот екстракт од овес има изразено антивоспалително дејство, а Де-пантенолот ја регулира влажноста на кожата и влијае врз подобрувањето на нејзината заштитна функција, правејќи ја мека и еластична.

200 мл

151 ден

Опис

 

Зошто екстракт од овес?

Екстрактот од овес претставува богат извор на природни компоненти, кои се вбројуваат во групите соединенија карактеристични по тоа што го елиминираат дејството на слободните радикали, како и по своето изразено антивоспалително дејство, со што придонесуваат за заштита на кожата од појава на иритации.

Се препорачува и за секојдневна употреба кај возрасни со чувствителна кожа подложна на иритации.

Не содржи:

  • сапун,
  • алкохол,
  • бои,
  • парабен

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.