Празнина

Празнина е книга што ни зборува за нашата способност да се бориме или да се справиме со неволјите, но и да ја пронајдеме смислата на животот.

Ана Лјенас е родена во Барселона. Таа е арт-терапевт, специјализирана за уметност и емоционална едукација, авторка и илустраторка на книги што им помагаат и на големите и на помалите да се нурнат во светот на своите емоции.

Автор: Ана Лјенас

За тебе, за да го најдеш она што го бараш.

Возраст: 7+

ISBN: 978-608-66218-3-4

980 ден

На залиха

Опис

Јулија има голема празнина

и ништо не ѝ се допаѓа.

На илјадници начини се обидува да ја пополни, да ја избрише.

Ќе успее ли во тоа?

Животот е полн со средби. Но, и со загуби.

Понекогаш овие загуби се безначајни, како кога ќе изгубиш молив или лист хартија.

Но, има и поинакви загуби, како кога ќе изгубиш нешто што ти е важно – здравјето или сакана личност.

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.