НА ПОПУСТ 21%

TICWATCH Google Mobvoi Ticpods2 Standard White СЛУШАЛКИ

Врвен Хардвер: Bluetooth 5.0 поврзување во радиус од 10 метри, IPX4 отпорен на прашина и вода. Опремен со чипови од флагманскиот ранг на Qualcomm за подобрена преносливост и намалување на задоцнувањето – QCC3026.

Добитник на светски награди за дизајн: освојувач на GOOD Design, Reddot и FINALIST. Исклучително лесни, секоја слушалка тежи само 4.2 грама, а кутијата за полнење е помала за 42% во споредба со претходната генерација.

Полу-во уво дизајн, лесно за носење и максимален комодитет.

Три бои за избор.

Квалитет на звук: 13-мм динамички драјвер создава интензивно слушање. Се поддржуваат Hi-Fi протоколи како aptX и AAC.

Аудио осетливоста е висока, до 132dB@1kHZ.

Инсталирајте ја Mobvoi апликацијата и ажурирајте ја најновата верзија , 4 часа репродукција со едно полнење, 23 часа со кутијата за полнење.

Надградено со брз USB-C порт за полнење. Полнење од 5 минути обезбедува 1 час репродукција. Високопрецизни сензори автоматски можат да ја стартуваат/паузираат музиката токму во моментот кога ги носите/симнувате слушалките.

Контролирајте го звукот како што сакате: Mobvoi патентираниот “Tickle” карактеристика ви помага да ја контролирате листата со песни без да го вадите смартфонот. Двоен клик за следна песна или зачувување на повик. Притиснете и држете две секунди за да го активирате гласовниот асистент или одбиете повик. Повлечете нагоре и надолу за зголемување/намалување на гласноста.

  • Батерија ‏: ‎ 1 Lithium Polymer batteries required. (included)
  • Димензии на производот‏: ‎ 1.6 x 1.7 x 4 cm; 190 Grams

  • Производител:‏ : ‎ Ticwatch

  • Батерија ‏: ‎ 1 Lithium Polymer batteries required. (included)
  • Димензии на производот‏: ‎ 1.6 x 1.7 x 4 cm; 190 Grams

  • Производител :‏  Ticwatch

5,499 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.