Uriage DS HAIR LOTION Лосион за коса 100ml

Лосионот D.S е раствор за регулација без маснотии за секојдневна употреба. Скалпот брзо се враќа во нормала; го враќа својот здрав изглед и првутот исчезнува. Ги елиминира снегулките од кожата. Етеричното масло од кејд дрво е состојка против лупење која го регулира обновувањето на клетките.  Патентираната технологија TLR2-Regul конкретно се насочува кон иритација на скалпот предизвикана од микроорганизми.

  • Го смирува чешањето
  • Чисти и прочистува

821 ден

Опис

 

Активни состојки

Uriage термална вода TLR2-Регула комплекс Етерично масло од дрво Piroctone Olamine Cade
Хипоалергично, некомедогено, без мирис

Совети
Спреј на сува или влажна скалпа, ред по ред: два пати на ден за време на избувнувањето, еднаш дневно како третман за превентивно одржување. Нека делува. Грижа за отсуство.

AQUA (ВОДА, EAU) – АЛКОХОЛ – БУТИЛЕН ГЛИКОЛ – PEG-40 ХИДРОГЕНИРАНО РИЦИНСКО МАСЛО – PEG-6 КАПРИЛНИ/КАПРИЧНИ ГЛИЦЕРИДИ – ПИРОКТОН ОЛАМИН – ЛИМОНСКА КИСЕЛИНА – ЈУНИПЕРУСО ОКСИЛФИАСОДРВЕН.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.