URIAGE HYSEAC HYDRA РЕКОНСТРУКТИВНА емулзија за мрсна кожа со акни 40мл

За комбинирана до мрсна кожа склона кон акни

Смирувачка и регенерирачка нега .

Подобрена формула на регенерирачки и смирувачки емулзии на Hyseac R

Ја намалува сувоста на кожата и ја хидрира

Ја враќа бариерата на кожата

Тоа обично го подобрува изгледот на кожата по третманот со акни

40мл

727 ден

Опис

Патент за церастерол 2F: ја смирува и ја обновува кожата бариера

TLR2-Regul комплекс: регулира вроден имунитет и ја стимулира природната одбрана на кожата

Екстракт од бодликава круша (аква касета): хидрира и смирува

Uriage термална вода 30%: ја навлажнува, смирува и ја зајакнува кожата бариера

Фитосквал: компензира за недостаток на липиди во кожата

КАКО ДО КОРИСТЕЕ: Нанесете 1-2 пати на ден, одлична основа за шминка 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.