Амелија Вампирозабовска и Варварскиот бал

Лора Елен Андерсон

Издавач : Антолог

Година : 2021

Страници : 224

Формат : 13*20

Јазик :  Македонски

Маса : 207г

300 ден

Опис

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА АМЕЛИЈА ВАМПИРОЗАБОВСКА!

 

Таа сака да си игра брканица со гоблини

и да го гушка своето милениче од тиква – Тиквичка.

Мрази кога мора да оди на здодевниот Варварски бал

организиран од мајка ѝ и татко ѝ.

Ох, и уште нешто – Амелија е вампирка.

 

Кога разгалениот принц на Ноктурнија

ќе го зароби Тиквичка,

Амелија мора да го испланира

неговото храбро спасување.

Но во Кралството на темнината

работите не се такви какви што изгледаат…

 

Придружете ѝ се на Амелија

во нејзината прва авантура.

Таа нема да ве касне!

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.