ARIETE KETTLE 1,7 LT WHITE КЕТЛЕР БЕЛ

Две години гаранција

Моќност од 2200w.

360° безжична основа.

Автоматско исклучување.

Практично и идеално за секој агол од кујната.

Бело

Капацитет 1,7 L

Моќност: 220-240 V, 50 Hz, 1850-2200 W

Безжична основа од 360°

Копче за вклучување/исклучување

Автоматско исклучување

Видливо ниво на водата

Безбедносен капак со шарка

Сјаен и мат финиш

1,299 ден

Опис

За паузи и појадок полни со вкус. Кетлерот ја  доведува водата до вриење за неколку минути и вашиот топол пијалок ќе биде подготвен за послужување директно на масата. Со 360° топла вода можете да послужите чај, билен чај директно во вашата омилена шолја. Кетлерот е практичен и безбеден: има автоматско исклучување откако водата ќе зоврие, безбедносен капак и видливо ниво на водата. Внатре во кетлерот има филтерот за бигор што може да се вади и да се мие многу лесно.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.