ARIETE VINTAGE ЗА МЛЕКО ЗЕЛЕНА

Млеко за пена Ariete Vintage е новата генерација на пена што ги меша вашите омилени топли и ладни пијалоци: едно копче за загревање и пена. Миксер за пена и топол пијалок, но и миксер за ладни пијалоци како што се ледени кафиња, милкшејкови, пенесто млеко и сл.

Повеќенаменски пена за млеко, лесен за употреба.

• Моќност: 500W

• Капацитет: 140 ml за пенато млеко, 250 ml за топло млеко

• Автоматско исклучување

• Безжичен 360°

•Нелеплив сад за лесно чистење

• Означување на внатрешно максимално ниво

4,238 ден

Опис

Во матењето капучино се пени до 140 мл млеко, а со матењето се мешаат до 250 мл течности. Изливот е идеален за лесно истурање на содржината. Внатрешната нелеплива обвивка лесно се чисти со едноставен сунѓер, подготвен за правење нов пијалок. Ariete прави иконски и функционални производи: Vintage Line го комбинира италијанскиот дизајн со леснотијата на користење што е белег на Ariete, лидер во производите за појадок. Ariete Vintage млечната пена е новата генерација на пена која ги меша вашите омилени топли и ладни пијалоци: едно копче за загревање и пена

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.