BECUTAN SUN Млеко за сончање СПФ 30

– маслиново масло – ја хидрира кожата и дејствува против појавата на црвенило;
– екстракт од камилица – ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило;
– витамин Е – ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична;
– Де-пантенол – ја хидрира кожата.
Производите се клинички тестирани.

Начин на употреба:
– Се нанесува на сува кожа 15 минути пред да излезете на сонце или по секое капење.
– Се препорачува почесто да се нанесува.

175 мл

598 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.