Човекот каков е, секој гледа

  • Автор: Мажена Матушак
  • Возраст: 3+ 
  • Година на издавање: 2023
  • Број на страни: 64
  • Јазик: Македонски

600 ден

Опис

Има долги краци со кои постојано мавта, тесна муцка од која излегуваат меурчиња и големи, опасни пипала. Во темница свети како светулка и знае да лета како птица. Кое е тоа чудно суштество? Не знаете? А, сте слушнале ли некогаш за… човек?

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.