ЧУДНА ШУМА Дрвото што слуша

Среде градот, во паркот, има дрво што со леснотија се извишува над сите други.

Она што не го знаат луѓето, но го знаат животните, е дека на стеблото на ова дрво, некаде на половина, има уво. Уво што навистина слуша.

  • Авторка: Анет Шап
  • Илустратор: Филип Хопман
  • Формат: А4
  • Повез: тврд
  • Број на страници: 32
  • ИСБН: 978-608-4938-29-3
  • Година на издавање: 2022

650 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.