НА ПОПУСТ
ЗАШТЕДИ 9%

ЧУДНА ШУМА Невидливата куќа

 

од Билјана С. Црвенковска и илустрации на Ване Костуранов

Малечката Кала е принудена набрзина да го напушти својот дом. Таа заминува со родителите на долго, истоштувачко и застрашувачко патување без крај.

Кала не разбира што се случува, освен што ги наслушува неубавите зборови што ги шепотат возрасните. Но, она што го знае е дека ѝ недостига нејзината куќа, заедно со баба, дедо и омилената играчка – зајачето.

Формат: 225 х 225 мм

Повез: тврд

Број на страници: 44

ИСБН: 978-608-4938-12-5

500 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.