CLEMENOTNI CREA IDEA ИЗНЕНАДУВАЧКА ФАБРИКАCLEMENTONI Crea Idea – The Surprise Factory

Возраст 8+

Што е скриено во овие прекрасни торбички за малку убави подароци? Изненадување во совршен стил на креа идеја! Измешајте ги состојките во миксер, истурете во калапот, вметнете го изненадувањето, покријте со уште малку смеса и оставете да се исушат. Вашиот оригинален мал подарок сега е подготвен да се даде. Стимулира рачна умешност, креативност и имагинација на вашите деца.8+

  •  What is hidden in these beautiful little perfumed gift pouches? A surprise in perfect Crea Idea style!
  •  This worktop lets you create fizzy bombs which conceal fantastic surprises to give to your friends!
  •  Mix the ingredients in the mixer, pour into the mould, insert the surprise, cover with some more mixture and leave to dry. Your original little present is now ready to be given.
  •  Stimulates your children’s manual dexterity, creativity and imagination.

1,828 ден

Опис

Димензии 7см х 45,10см х 31,10 см

DIMENSIONS7,00 x 45,10 x 31,10 cm

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.