Clementoni Science and Play Лабараторија за Слајм

  • Сет со се непходно за безбедно и самостојно во домашни услови да направите фасцинантен слајм во боја.
  • Експериментирајте и откријте ги тајните на хемијата и вискозните течности.
  • Сетот содржи – мешалка, пипети, спатула, сигурносни наочари, ракавици, епрувети со затворач, мерица, таблети со прехрамбена боја, лажиче, сигурносрн затворач, сад , калциум хлорид, натриум алгонат, пченкарен скроб и упатство.
  • Илустрирано упатство чекор по чекор ве води на безбеден и сигурен начин во овој експеримент.
  • Димензии :35*26*7 цм
  • Возраст 8+

1,399 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.