НА ПОПУСТ 20%

FEDOR Sense Vintage soap

Сфативме дека само природните ладно цедени и органски масла, без додавање дополнителна стеаринска киселина и лој, токсини, мириси, парабени или сулфати, можат да гарантираат богата, пенаста пена која помага при лизгање на жилетот за да се спречи иритација на кожата на лицето и изгореници на кожата.

Навистина одличен сапун за оние со чувствителна кожа. Пената ќе ја заштити кожата и ќе ја подготви брадата, притоа обезбедувајќи тесно, мазно бричење. По бричење со овој сапун, кожата е толку свежа и чиста што речиси и да не ви треба масло или пудра после бричење. 100% природен сапун за нега на кожа за бричење без мирис „SENS VINTAGE“ е премиум уникатна мешавина од органски и ладно цедени масла, рачно изработена во мали серии и спакуван во прекрасно пакување од 150 g (5,3 oz) кое може да трае од 8-12 месеци со секојдневно бричење.

Во финалниот производ можете да бидете сигурни дека добивате 100% природен сапун за бричење со ладен процес кој содржи само: Органски путер од какао , Органски шеа путер, Органско палмино масло, Ладно цедено рицинусово масло, Органско ладно цедено масло од авокадо, Сапуните не се со мирис или боја.

Сметаме дека ваков квалитетен сапун треба да остане во природна состојба.

Убав подарок за вас и за вашите најблиски. За чувствителна и здрава кожа. 100% без хемикалии. Без парабен. Без лој. Сите сапуни природно се сушат на свеж воздух повеќе од 4 недели пред да се пакуваат и се подготвени за употреба.

872 ден

Опис

Exclusively Handmade Shaving Natural Skincare Soap for Sensitive Skin.

100% Natural Unscented Shaving Skincare Soap “SENS VINTAGE” is premium unique mixture of organic and cold pressed oils, handcrafted in small batches and packed in beautiful 150g (5.3oz) package that can last from 8-12 months with everyday shaving.

Healthy abilities of oils we use for making our soaps. All oils included in this shaving soap are healthy “bombs” for our skin cells.

The shaving soap is best when used with a shaving brush and hot water.
How to Use: For a traditional wet-shave-always shave during or after a hot shower. Wet a Badger Shaving Brush with hot water and whisk it over the surface of the soap to generate a rich lather. Apply rich foamy lather on the skin and shave with the grain. For a closer shave, re-lather and shave gently across or against the grain. Rinse with cold water.

“FEDOR” Soaps had an honor to be part of exclusive luxury baskets for 2015 Golden Globe Awards between worldwide known cosmetics brands. Celebrities that received baskets with “FEDOR” soaps included were Oprah, Jennifer Aniston, Channing Tatum, Collin Farrell etc.

(all pictures shown are for illustration purpose only. Actual color of product and package may vary due to product enhancement and effects from handcrafting)

150 gr

Category: 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.