HELENVITA Пилинг гел 75мл

Пилинг гел со АХА и ПХА за потребите на масна кожа, склона на појава на акни. Идеална за чувствителна кожа. Ја ревитализира и стимулира кожата и значително ја подобрува текстурата.
Содржи Манделична киселина АХА и понова генерација на глуконо-д-лактон ПХА, кои помагаат во отстранувањето на мртвите клетки, ја подмладуваат кожата, без не сакани ефекти типични за чувствителната кожа.
Збогатен со Хијалуронска киселина, ги намалува белезите и интензивно ја навлажнува кожата.

pH 3.5-3.8
Дерматолошки тестиран производ
Клинички тестиран производ
Не содржи парабени

Употреба
Употребувајте 2-3 пати неделно. На суво лице, масирајте нежно со врвовите на прстите и по 6-8 минути исплакнете го лицето со многу вода.

1,000 ден

Опис

Состав
ВОДА, МАНДЕЛИЧНА КИСЕЛИНА, ГЛУКОНОЛАКТОН, ПОЛИАКРИЛАТ КРОСПОЛИМЕР-6, НАТРИУМ
ХИЈАЛУРОНАТ, ДИМЕТИКОН, ГЛИЦЕРИН, ПАРФЕМ, ХИДРОЛИЗИРАНА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.