MADARA CUSTOM ACTIVES СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИНСКА МЕШАВИНА

Custom Actives е линија на природни сертифицирани, неверојатно богати козмецевтски активни адитиви, кои лесно се мешаат во вашите секојдневни креми за хидратација со цел да ги исполните вашите специфични потреби за нега на кожа.

Маслото од семе од јагоди е супер-мешавина од активни состојки со моќни дејства против стареење и зајакнување на сјајот. Витаминот А и елагичната киселина помагаат да се стимулира колагенско создавање. Присуството на витамин А и феноли обезбедуваат заштита од околинските фактори кои ја оштетуваат кожата. Омега 3-6-9 Омега масните киселини ја зајакнуваат хидратацијата и сјајот на кожата.

  • Погодно за лице и тело. Помешајте 1-3 капки во секојдневната крема/масло за хидратација на лице или тело. Користете наутро или навечер.

920 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.