URIAGE BARIESUN Mat FLUID SPF50+ 50ml креми за лице

Uriage Bariesun Mat Fluid SPF50+ е идеален крем за сончање за комбинирана до мрсна кожа. Неговиот комплекс на филтри обезбедува многу висока заштита од UVA и UVB зраците, а Licorice extract и средствата за матирање гарантираат ефект без сјај во текот на денот.

Течната текстура овозможува брза апсорпција, а Uriage Water Thermal обезбедува континуирана хидратација. Карактеристики Текстура: течност; Проблеми со кожата: изложување на сонце;

Време на примена: пред изложување на сонце;

Возраст: 12+;

Тип на кожа: комбинирана до мрсна кожа;

Главни придобивки: ја штити кожата од УВА и УВБ зрачење и слободните радикали и го регулира производството на себум;

Формулиран без: алкохол.

760 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.