URIAGE XÉMOSE ЕМОЛИЕНТНА КРЕМА ПРОТИВ ИРИТАЦИИ

• Емолиентна крема наменета за нега на сува и многу сува кожа
• Обезбедува хидратација и заштита на сувата кожа
• Ја обновува хидролипидната бариера и има смирувачко дејство .
• Ја стимулира природната одбрана на организмот
• Намалува нелагодност и чешање
• Смирува и ја враќа природната заштита на кожата.
• Наменета е за бебиња, деца и возрасни.
• Без парабени, без сапуни, хипоалергена и со физиолошки Ph.This nourishing and protective balm instantly soothes itching and makes peaks of severe dryness less frequent. The unique transforming “balm-to-oil” texture leaves a non-greasy protective film for long-lasting comfort.

Lasting anti-itching action
Its triple barrier action makes peaks of severe dryness less frequent for long-lasting relief.

Nourishes intensely
Its formula enriched with shea butter and illipe oil deeply nourishes the skin.

1,548 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

200 мл

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.